#JeSuisDiesel

22.11.2015 16:49

Rus hükümeti Fransa'ya, her zaman yanlarında olduklarını belirtmek için bir köpek yavrusu hediye etti...

Geçtiğimiz hafta Fransa’da yaşanan terör saldırılarının ardından, teröristlerle girilen çatışmalarda hayatını kaybeden polis köpeği Diesel, ölümüyle tüm dünyadaki hayvan severleri yasa boğdu. Rusya, bu üzücü olayın ardından bir dayanışma göstergesi olarak Dobrynia isimli Alman Kurdu yavrusunu, tıpkı Diesel gibi bir polis köpeği olarak yetiştirilmek üzere Fransa’ya hediye etti. Rusya İçişleri Bakanlığı resmi Twitter sayfalarında Dobrynia’la ilgili olarak “Bu köpek Fransız halkıyla aramızdaki dayanışmanın bir kanıtı olacaktır.” diye yazdı.

Diesel isimli polis köpek, geçtiğimiz hafta Paris’te düzenlenen ve 130 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarında, polis ve teröristler arasında yaşanan bir çatışmada, saldırganlardan bir tanesinin üzerindeki bombayı patlatmasının ardından hayatını kaybetmişti. Fransız Polis Teşkilatı, yaptıkları yazılı bir açıklamada, Diesel’in saldırganlara karşı düzenlenen operasyonlardaki rolünün ne derece önemli olduğundan ve köpeğin ölümünden duydukları büyük üzüntüden bahsetti. Sosyal medyada, hayatını kaybeden kahraman polis köpeği için #JeSuisChien ve #JeSuis Diesel hastagleri kullanılarak, birçok destek ve minnettarlık mesajı paylaşıldı.

Elbette ki, yaşayan hiçbir canlının böylesi kahraman bir köpeğin yerini doldurabilmesine imkan yok. Fakat biz de bütün hayvan severler gibi, Dobrynia’nın dünyada barış ve huzurun sağlanması için elinden gelen her şeyi yapacağına tüm kalbimizle inanıyoruz…  

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3630 kişi izledi