Zor Günleri Birlikte Unutmaya Çalışıyorlar

25.11.2015 10:25

Savaş gazileri ve kurtlar, birbirlerine verdikleri destekle çok daha hızlı iyileşiyorlar...

Bazen ruhları yara almış canlıların çektikleri acıya ne bir doktor, ne bir psikolog, ne de sevdikleri çare olabiliyor. Bu gibi durumlarda kendisiyle aynı acıları çekmiş ve aynı türden zorlukları yaşamış başka bir canlı, verdiği destekle bir diğerine umut olup, bu hayatta yalnız olmadığını hatırlatarak belki de en etkili ilaçtan bile daha iyi gelebiliyor.

Çekimleri California’da gerçekleştirilen ve Amerika’da yayınlanan bir program da, bu gerçeği esas alarak savaşta zor günler geçirmiş gazileri aynı kendileri gibi kötü bir hayattan kurtarılmış kurtlarla bir araya getirerek birbirlerine destek olmalarını ve bu yolla normalden çok daha hızlı iyileşebilmelerini sağlıyor.

Programda tutsak olan ve kötü şartlardan altında yaşamaktan kurtarılmış 40 kurt bulunuyor. Kurtların bir kısmı, bir kurtla bir köpeğin çiftleştirilmesinden elde edilmiş kurt köpekleri. Gazilerle aralarında tarif edilemeyecek kadar özel bir kuran bu hayvanlar, tıpkı onlar gibi eski günleri unutup, hayata en iyi şekilde yeniden dahil olmanın yollarını arıyorlar. Şimdiye kadar iyileşme konusunda bir hayli yol kat eden gaziler ve kurtlar, yeni bir hayata atılan bu ilk adımda birbirlerinin yanında oldukları gibi, bundan sonrasında da karşılaşılacak her türlü zorlukta yine birbirlerine destek olacak gibi görünüyorlar…

https://www.youtube.com/watch?v=q8cdwwgr48w

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/11/rescued-wolf-and-veteran-form-lifelong-bond.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3866 kişi izledi