Hindistan'da Davetsiz Misafir

29.11.2015 21:41

Eve giren leopar kısa süreli panik yarattı...

Geçtiğimiz Salı günü, Hindistan’da bulunan Ferozabad kentinin Orman Müdürlüğüne gelen bir telefon herkesin bir anda telaşlanmasına sebep oldu. Telefonun diğer ucundaki ses dehşete düşmüş bir şekilde, evlerinin içinde yetişkin bir leoparın olduğunu söylüyordu.

Aldığı ihbar üzerine hemen Wildlife SOS kurtarma ekibine de olayı haber veren Orman Müdürlüğü yetkilileri eve doğru yola çıktılar. Bir süre sonra eve varan kurtarma ekibi, leoparın bulunduğu odayı görebilmek için yan odanın duvarına bir delik açtı. Hayvanın hareketlerini buradan gözleyen ekip, doğru zamanı yakalayıp leoparı uyutmak için uyuşturucu iğneyle vurdu. Kurtarma operasyonunda görev alan veteriner hekim Arun A. Sha, The Dodo isimli internet sitesine yaptığı açıklamada “Leoparı güvenli bir şekilde evden çıkarabilmek için uyuşturucu iğneyle uyutmak mecburiyetinde kaldık.” diye konuştu.

Yapılan ilk müdahalede, sağlık durumu gayet iyi olduğu saptanan leopar, bir araca bindirilerek evden uzaklaştırıldı. Kısa bir süre sonra kendisine gelen hayvanın ait olduğu yer olan ormana tekrar serbest bırakıldığı söylendi.

Kaynak:

https://www.thedodo.com/leopard-in-the-room-1475648687.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar