Gördüğü Manzara Karşısında Şaşkına Döndü

06.12.2015 11:55

Daha önce hayatında hiç bu kadar büyük bir kertenkeleyle karşılaşmamıştı...

Yeni Güney Galler’de yaşayan Eric Holland isimli kişi, bir sabah uyandığında balkonunda karşılaştığı inanılmaz manzarayla şaşkına döndü. Büyük bir kertenkele demeye dilimizin varmadığı, adeta Godzilla’nın bir ufağı olarak tarif edebileceğimiz devasa hayvanı görünce ne yapacağını bilemeyen Holland, çareyi yetkililere haber vermekte buldu.

Daha önceden bu büyüklükte bir kertenkeleyi bırakın evin duvarında, bir ormanda bile görmediğini söyleyen adam, yerel bir radyo istasyonuna yaptığı açıklamada olayla ilgili olarak “Hayatımda yaşadığım en büyük şoktu!” dedi.

Her ne kadar bu kertenkele biraz fazlaca büyüyerek, 1,5 metre uzunluğa ulaşmış bir istisna olsa da, Goanna cinsi kertenkelelerin 20 farklı türünün bulunduğu ve zaman zaman şaşırtıcı derecede büyüyebildikleri birçok insan tarafından biliniyor. Elbette bir evin balkonunda dolaşmaları da çok sık rastlanan bir durum değil. Biz de Holland isimli bu kişiyi o sırada bir fotoğraf çekebilecek kadar soğukkanlı olduğu için kutluyor ve cesaretine hayran kaldığımızı belirtmek istiyoruz…

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/12/man-finds-quite-the-surprise-on-the-side-of-his-house.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3471 kişi izledi