Vincent Artık Emin Ellerde

07.12.2015 15:18

Protez bacakları sayesinde yeniden hayata tutundu...

Vincent isimli bu kedi Story County Animal Shelter isimli barınağa ulaştırıldığında, dokuz canından sekinizi kullanmış bir haldeydi. İki bacaklı doğduğu için sokağa atıldığı tahmin edilen zavallı hayvanın barınağa ulaştırılmadığı takdirde yaşama şansı neredeyse yok gibiydi.

Bütün masumiyeti ve sevimliliğiyle barınağı ziyaret eden insanlardan birinin kalbini çalmayı başaran Vincent’ın hayatı, iyi yürekli bir kadının onu sahiplenmesinin ardından tamamıyla değişti. İhtiyacı olan tüm sevgi ve ilgiye kavuşan Vincent’ın artık tek eksiği daha rahat yürüyebilmesine yardımcı olacak iki arka bacaktı. İşte tam bu sırada devreye bilimin iyileştirici gücü girdi.

Iowa State University veteriner hekimleri Vincent için üretilmiş protez bacakların, hayvanın yürümesini sağlayabileceğine inanıyorlardı ki her şey tam da inandıkları gibi gerçekleşti. 2014 Ocak ayında geçirdiği ameliyatla protez bacaklarına kavuşan Vincent artık yürüyebiliyordu. İlk başlarda yeni bacaklarına karşı biraz yabancılık çekse de, zamanla protezlerle yürümeye alışan Vincent artık hayatından tamamıyla memnun…

https://www.youtube.com/watch?v=jhw87k_eYkw

Kaynak:

https://www.thedodo.com/cat-prosthetic-legs-1492472391.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3855 kişi izledi