Altın Kalpli Hayvan Sever Sayesinde İyileşecek

13.12.2015 11:06

Hasta kunduzu kurtarmak için dokuz saatlik yolculuğu göze aldı...

İnternette çok gezinen bir insansanız Kanadalıların dünyanın en iyi niyetli ve naif insanları olduklarına dair birkaç cümle muhakkak ki okumuşsunuzdur. Eğer bu türden bir habere bugüne kadar denk gelmediyseniz, haberimizin devamında bu insanların ne kadar iyi kalpli kişiler olduklarını öğrenmeye hazır olun. Çünkü Ottowalı bu kadının yaptıklarının, şimdiye kadar yapılmış ‘en Kanadalılara özgü şey’ olduğu iddia ediliyor…

Ottowa’da yaşayan Mary Herbet’in muhtemelen geçtiğimiz hafta, bu türden bir yolculuğa çıkmaya pek de niyeti yoktu. Fakat internette okuduğu, bir kunduza ait yardım çağrısına duyarsız kalamayışıyla tüm planları bir anda değişen Herbert, kendisini 9 saat sürecek olan uzun bir yolculuğa çıkarken buldu.

Geçtiğimiz Salı Rideau Valley Wildlife Sanctuary isimli barınak tarafından internette paylaşılan bir ilanda, yoğun ölçüde su kaybetmiş olan bir kunduzun tedavi için yaklaşık 400 km uzaktaki bir başka barınağa götürülmesi için gönüllü bir nakil aracına ihtiyacı olduğu yazıyordu. İlanı gördükten bir saat sonra yola çıkan Herbert, daha sonrasında kunduzu alarak diğer barınağın yollarına düşmüştü bile.

Tedavi edileceği diğer barınağa Çarşamba günü ulaştırılan kunduzun ilk yapılan muayenesinde sağlık durumunun pek iyi olmadığı, fazlasıyla zayıf olduğu ve kışı mutlaka kapalı bir barınakta geçirmesi gerektiği söylendi. Altın kalpli kadın sayesinde ihtiyacı olan tedaviyi görmeye başlayan hayvanın muhtemelen diğer kışa kadar kendini toparlayacağı, hayattaki bu ikinci şansını ise Mary Herbert’e borçlu olduğu belirtildi.

Kaynak:

http://www.ottawasun.com/2015/12/09/sick-beaver-hits-the-road-for-northern-appointment
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3782 kişi izledi