Bu Sevimli Yüzü Hatırladınız Mı?

16.12.2015 21:24

Kısa kuyruklu kangurunun size bir sürprizi var...

Avustralya’ya özgü sempatik ve tatlı bir hayvan türü olan kısa kuyruklu kanguruları, bugüne kadar hep gülümseyen yüzleriyle tanıdık. Fakat Jeane ve Bing ikilisi, fotoğraf makinesini biraz daha aşağı indirdiklerinde bu şen şakrak hayvanın bizlere güzel bir sürprizinin olduğunu fark ettiler.

Kesesinde taşıdığı yeni doğan bebeğiyle birlikte kameraya yine aynı güler yüzle poz veren kısa kuyruklu kangurunun (Quokka), anne olmaktan duyduğu mutluluk adeta yüzüne yansıyordu. Bu sevimli anne-yavrunun görüntüleri ise Batı Avustralya’da bulunan Rottnes Adasına, keseli hayvanları inceleme amacıyla seyahat eden Jeane ve Bing çifti tarafından kaydedildi.

Çektiği fotoğraf Australian Geographic’in internet sitesinde yayınlanan Jeane, kısa kuyruklu kanguruların insanlara karşı ne kadar nazik, sevecen ve arkadaş canlısı olduklarını anlatarak seyahati boyunca yaşadıklarını okuyucularla da paylaştı. Kanguru, koala, kısa kuyruklu kanguru gibi Avustralya’ya özgü hayvanların dünyaya daha çok tanıtılması gerektiğini savunan Jeane ve eşi Bing, bu hayvanlarla tanışmış olmalarından ötürü büyük bir mutluluk duyduklarını belirttiler.

Kaynak:

http://www.australiangeographic.com.au/photography/reader-photos/2015/09/smiling-quokkas-of-rottnest-island
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3714 kişi izledi