Artık Fillere Bir Adım Daha Yakınız

17.12.2015 11:16

Google Maps sayesinde fillerin yaşam koşullarını öğrenip, ne gibi zorluklarla baş etmek zorunda kaldıklarından haberdar olabileceğiz...

Siz de bazen yaşadığımız çağı sevmek için yeterli sebebiniz olmadığını düşünüyorsanız, bu haberi okuduktan sonra fikriniz bir nebze olsun değişebilir. Çünkü artık teknolojinin geldiği son noktayla, binlerce kilometre ötedeki güzel, sakin ve bir o kadar da korunmaya muhtaç olan çok sevdiğiniz filleri, Google Maps sayesinde çok yakından görerek, hayatları hakkında daha fazla fikir sahibi olabileceksiniz.

Ayrıca Google’ın David Sheldrick Wildlife Trust, Lewa Wildlife Conservancy, Save the Elephants gibi gruplarla yapmış olduğu iş birliği sayesinde, Twitter’da #GoogleElephants hashtag’ini aratarak, tüm dünyada paylaşılan görüntüleri ve haberleri takip edebilir, bu sayede fillerin son durumları hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Vahşi doğada yaşayan ya da koruma altında tutulan fillerin ne gibi zorluklarla ve tehditlerle karşı karşıya olduklarını öğrenmek, günümüzde birçok hayvan sever ve doğa koruyucusu için büyük önem taşıyor. Her 15 dakikada bir, dişleri için zalimce öldürülen bu hayvanların farkındalık yaratılmadığı takdirde önümüzdeki dönemlerde tamamen yok olma tehlikesiyle maalesef burun buruna oldukları uzmanlar tarafından önemle belirtiliyor.

Aşağıdaki linklere tıklayarak siz de fillerin hayatlarını incelemeye başlayabilirsiniz…

http://www.google.com/maps/streetview/#samburu-kenya/the-david-sheldrick-wildlife-trust

http://www.google.com/maps/streetview/#samburu-kenya

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/09/google-street-view-just-got-wild.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=AnimalPlanet
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3782 kişi izledi