Türkiye'nin İlk Gergedanı Samir

22.12.2015 10:41

Geçirdiği uzun yolculuğun ardından Samir artık ülkemizde...

Türkiye'nin ilk Hint gergedanı olan Samir, İngiltere, Edinburgh'tan Türkiye’ye 7 gün süren yolculuğunun ardından Kocaeli, Darıca’daki Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'na yerleştirildi. 7 yaşında ve 3,5 ton ağırlığında olan Samir için önümüzdeki yıl ülkemize dişi bir gergedanın daha getirileceği açıklandı.

Samir, özel kafesi içerisinde vinçle alınarak kendisi için hazırlanan yeni yuvasına taşındı. Kafesin görevliler tarafından büyük bir dikkatle açılmasının ardından Samir isimli gergedan, kendisi için özel olarak hazırlanmış barınağına yerleştirildi. Parka, Samir ile birlikte 7 adet Nilgai isimli bir antilop türü ile 3 adet deve kuşunun da getirilmiş olduğu belirtildi.

Samirin yerleştirilmiş olduğunu parkı Genel Müdürü Yücel Yılmaz, 2 yıllık bir çalışmanın sonucunda Samir’i getirdiklerini belirterek, "Türkiye'nin ilk gergedanı Samir'i parkımıza yerleştirdik. Tabi böyle söyleyince kulağa çok kolay geliyor. Fakat Samir yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ve 7 günlük bir seyahatin sonucunda parkımıza ulaşabildi. Bulgaristan’da yaşanan ufak problemlerden dolayı bir gün orada beklemek zorunda kalmasına rağmen, sonrasında bütün işlemlerini halledip buraya getirebildik" dedi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3665 kişi izledi