Köpeğin İnanılması Güç Vefası

23.12.2015 20:32

Kendisini kurtaran kadını yeniden görebilmek için 320 km yol yürüdü...

Geçtiğimiz sene Rusya’nın dondurucu soğuğunda kendisine çarpan araba yüzünden sokak ortasında tek başına kalan ve yaşamla ölüm arasında gidip gelen köpek, kendisini bulan ve tedavi edilmesine yardımcı olan iyi kalpli bir kişi sayesinde ikinci kez hayata tutunmuştu. Bu altı kalpli hayvan sever, tüm vücudu yara bere içinde kalmış ve iki bacağı da kırılmış olan köpeği tedavi ettirmekle kalmamış ona bir aile de bularak sıcak bir yuvaya kavuşmasına da vesile olmuştu.

Köpeği ölümün kıyısından kurtaran Nina isimli hayvan dostu, adını Shavi koyduğu talihsiz hayvanın ameliyattan sonra gözünü açar açmaz gördüğü de ilk kişiydi. Shavi, Nani isimli bu kadına o kadar minnettardı ki, bunun bir göstergesi olarak geçirdiği operasyonun ardından daha kendine gelmeden kadının kolunu yalamaya başlamıştı. Daha sonrasında Shavi’yi sahiplenecek bir ailenin bulunmasının ardından ayrılmak zorunda kalan ikilin arasına 320 km’lik bir yol girdi.

Yeni evine geleli daha yalnızca birkaç gün olmuştu ki sahipleri Shavi’nin evden kaçmış olduğunu fark ettiler. Panikle civarda köpeklerinin gidebileceği her yeri kolaçan eden ailesi maalesef ki köpeği hiçbir yerde bulamadı. Aradan iki hafta geçti ve Nina bir gün yolda yürürken ayaklarına bir köpeğin dolanmakta olduğunu gördü. Bu köpek elbette ki Shavi’ydi… Kendisini kurtaran kişiyi yeniden görebilmek için tam 320 km yol yürüyen Shavi’yi gören Nina da, köpeğin bu inanılmaz vefası karşısında gözyaşlarını tutamadı…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar