Domuz Balığı Aşırı Çiftleşmeden Ölmüş

26.12.2015 20:28

Uzmanlar karaya vuran balığın ölüm sebebinin aşırı çiftleşmeye bağlı hipotermi olduğunu açıkladı...

İngiltere’de, ölümünün ardından kıyıya vuran ve oradan da bir grup alkollü insan tarafından bir ara sokağa getirilen yunus benzeri domuz balığının ölüm nedeninin aşırı çiftleşmeden kaynaklanan hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi), enerjisizlik ve uzun süreli açlık olduğu tespit edildi.

İngiltere’deki West Sussex kontluğuna ait Worthing ilçesinde bulunan Tarring sokağı sakinleri, Cumartesi günü deniz kıyısına yakın bir ara sokağa getirilmiş, yunus benzeri bir balığın cesediyle karşılaştılar. Daha sonradan domuz balığı olduğu saptanan balığın cesedi, alkollü bir arkadaş grubu tarafından sahilde bulunmuş ve ara sokaklardan birine taşınmış. Olayın daha enteresan ayrıntıları ise The Cetacean Strandings Investigation Programme – CSIP( Karaya Vuran Deniz Memelilerini İnceleme Programı) yetkililerinin, ihbar üzerine olay yerine gelip bir araştırma yapmalarından ardından açığa çıktı.

İnceleme sonucunda, domuz balığın ölüm sebebinin aşırı çiftleşmeden kaynaklı hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi), enerjisizlik ve uzun süreli açlık olduğu anlaşıldı. Yetkililerin açıklamalarına göre, yaşlı olduğu belirlenen balık, bulunmasından bir ya da iki gün önce telef olmuş ve son kalan enerjisini de yalnızca çiftleşmeye harcamış.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3712 kişi izledi