Kurtarılan Köpeği Polislerden Çaldılar

28.12.2015 10:39

Köpek dövüşlerinden polisin düzenlediği baskınla kurtarılan Pitbull gözü dönmüş suçlular tarafından çalındı...

Geçtiğimiz hafta sonu aldıkları bir ihbar üzerine Florida’da bulunan Putham County bölgesinde düzenlenen bir köpek dövüşüne ani baskın düzenleyen polisler, pek çok köpekle birlikte yaralı bir Pit Bull’u da kötü niyetli insanların elinden kurtarmayı başarmıştı. Baskından kaçarak polislerin elinden kurtulmayı başaran yaklaşık 100 civarı hayvan düşmanı, arkalarında 39 araç, birkaç silah ve 20ye yakın köpek bırakarak olay yerini terk etmişti.

Hayvanların kurtarılmasının ardından birçoğunun tedavisine başlanırken, içlerinden ölümcül derecede ağır yara almış köpeklerden bir tanesi uyutulmak zorunda kaldı. Hayvanlara verdikleri zarar bununla da bitmeyen gözü dönmüş köpek dövüştürücüleri, geçtiğimiz Pazar günü polislerin geçici olarak baktığı Pitbull cinsi yaralı köpeği yeniden yetkililerin elinden çalmayı başardı. Yaralı Pitbull’un ise bu dövüşler içinde şampiyon olmuş bir köpek olabileceği düşünülüyor.

Olayla ilgili olarak polislerin 20 kişiyi sorgulamasına rağmen, sorgulanan kişilerin suçlamaları reddetmesi ve olayla bir ilgilerinin olmadığını iddia etmesi üzerine henüz bir sonuca varılamadı. Polisler soruşturmanın halen devam etmekte olduğunu açıkladı.

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/12/dog-saved-from-life-of-violence-is-stolen-back-by-dogfighters.html

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar