Havlaması Sayesinde İki Yaşındaki Bir Çocuğun Hayatını Kurtardı

29.12.2015 20:36

Polisler kaybolan küçük çocuğu köpeğinin havlaması sayesinde buldu...

Avustralya’da yaşayan iki yaşında bir çocuk, evin köpeğini de yanına alarak evden uzaklaşmasının ardından kayıplara karıştı. Polis, 7 saatlik bir arayışın ardından köpeğin havlaması sayesinde kayıp çocuğa ulaşabildi.

İki yaşındaki Sophia adlı kız çocuğu Salı akşamı köpeğiyle birlikte evden yürüyerek uzaklaşmaya başladı. Bir yaşında bir çoban köpeği olan Poppy de, arkadaşını yalnız bırakmayarak çocukla birlikte gitti. Polis memurları yedi saat süren bir aramanın sonrasında, Poppy’nin havlaması duyduklarını ve çocuğa bu şekilde ulaşabildiklerini doğruladı. Kurtarma ekipleri Poppy ve Sophia’yı, aileye ait arazide bulunan bir baraja iki yüz metre uzaklıkta buldu. Sophia adlı küçük çocuğun anneannesi olan Vera Cook, Sophia’nın evden uzaklaştığında üzerinde sadece bir tişört ve bez bulunduğunu anlattı.

Vera Cook “Aklıma gelen tek teselli, Poppy’nin Sophia’nın yanında bulunduğu ve çocuğu sıcak tutacak olduğuydu. Poppy yanında olmasaydı Sophia’yi nerede bulurlardı düşünemiyorum” diye konuştu. Bir açıklama yayınlayarak, kurtarma ekibine şükranlarını sunan aile Poppy’nin ödül olarak ‘iyi bir yemek yiyeceğini’ de belirtti.

Kaynak:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3371440/Toddler-safe-pet-sheepdog-Poppy-just-220-metres-dam-pair-wandered-SEVEN-hours.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3806 kişi izledi