İsviçre Hayvanseverleri Hayal Kırıklığına Uğrattı

02.01.2016 22:46

Gıda olarak kedi eti tüketilen Avrupa ülkesi....

İsviçre, kedi ve köpekleri öldürmenin ve yemenin serbest olduğu son Avrupa ülkesi... Hayvan hakları savunucuları bu uygulamaların yasaklanması için çalışıyor.

Bir televizyon belgeselindeki İsviçreli bir kişinin, yediği kedinin çok lezzetli olduğu açıklamasına karşı büyük bir öfke oluştu. Lucerne şehrindeki 72 yaşındaki Martin Buhlmann evinde kedi dışında tilki ve porsuk pişirdiğini de itiraf etti. Aktivist hayvan hakları savunucuları, İsviçre’de yüz binlerce İsviçrelinin kedi ve köpek eti yediğini söylüyor. İsviçre’nin bazı şehirlerinde kediler Noel yemeklerinde bile bulunuyor. Köpek eti ise genellikle sosiste kullanılıyor ve romatizma hastaları için faydalı olduğu söyleniyor.

Kedi ve köpeklerin öldürülüp yenmesi, sadece hayvan kesimi sırasında hayvana gereksiz acı çektirilmişse yasa dışı, aksi takdirde kesim şartlarına uygun olarak kesilmesi hala yasal. Hayvan hakları savunucuları kedi ve köpek eti tüketiminin tamamen yasaklanması için çalışmalarına devam ediyor. Bu olağandışı damak zevkini İsviçre’nin SRF1 kanalına açıklayan Buhlmann, “Tavuk etinden pek farklı sayılmaz. Önemli olan kesim sırasında hayvanın acı çekmemesi. Kedilerin eti oldukça lezzetli ve kolay hazmediliyor.” diye konuştu.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3592 kişi izledi