En Sevimli Tamirci Çırağı

06.01.2016 18:20

Rusya’da bir oto tamircisinde çıraklık yapan köpeğin fotoğrafları gördüğü ilginin yanında, bir kısım hayvan severin de tepki göstermesine sebep oldu…

Köpekler evcilleştirilmeye başlandıkları ilk günden beri insanoğlunun hem en yakın dostu, hem de birçok farklı işte en büyük yardımcımız olma rolünü bugüne kadar başka hiçbir canlıya kaptırmadılar. Bugüne dek arama-kurtarma köpeklerinden, polis köpeklerine, terapi köpeklerinden kutuplarda kızak çeken kızak köpeklere kadar pek çok yardıma hazır köpek görmüştük fakat muhtemelen hiç birimiz daha önce oto tamircisinde çıraklık yapan bir köpeğe rastlamamıştır.

İşte türünün tek örneği, minik, otomobil tamircisi çırağı, sevimli mi sevimli bir Dachshund… Rusya'da kaydedilen ve daha sonrasında internette paylaşılan bu görüntüler, pek çok kişinin göstermiş olduğu büyük ilginin ardından kısa süre içinde fenomen oldu. Ancak kimse bu sevimli tamirci çırağının tam olarak nerede yaşadığını bilmiyor ve bulunması için çağrı yapılıyor.

Fakat minik Dachshund cinsi köpeğin bu görüntüleri konusunda herkes hemfikir değil. Tamir için kullanılan aletlerin hafif olmasına ve sırtta doğru bir şekilde dengelenmiş olarak görünmesine rağmen, pek çok havyan sever, Dachshund köpeklerinin hassas omurgasına baskı yapabilecek olduğu konusunda söz konusu fotoğrafa tepki gösterdi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3870 kişi izledi