Kafasını Çöp Konteynerine Sıkıştıran Kedi Kurtarıldı

11.01.2016 17:02

Kurtarma ekibi çareyi itfaiyeye haber vermekte buldu...

İngiltere’de yiyecek ararken kafasını bir çöp konteynerinin tabanındaki deliğe sıkıştıran yavru kedi, kendisini kurtarmak için seferber olan gönüllüler sayesinde ölümün kıyısından son anda döndü. Geçtiğimiz Salı günü meydana gelen talihsiz olayda, henüz 5 ayık olduğu düşünülen kedi, olay yerine gelen kurtarma ekibini de şaşırttı.

Kurtarma gönüllülerinden biri olan Steve Morrall, daha önce böyle bir olaya şahit olmadığını, kedinin muhtemelen çöp konteynerinin temizlik görevlileri tarafından boşaltılmaya başlandığı sırada panikleyip, kurtulmaya çalışırken başına böyle bir dert açmış olabileceğini anlattı.

Bir süre uğraşmalarının ardından kediyi tek başlarına kurtaramayacağını anlayan ekip, itfaiyeyi arayıp yardım istedi. İtfaiyenin olay yerine gelmesinin ardından kısa sürede sıkıştığı yerden çıkarılan kedi, herhangi bir yara almadan kurtarılmayı başardı. Daha sonradan kendisine bir yuva bulunana kadar misafir edileceği merkeze götürülen kediye, yaşadıklarına yakışan bir şekilde İngilizcede tozlu anlamına gelen ‘Dusty’ ismi verildi.

https://www.youtube.com/watch?v=lVBa0pSwBhU

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2016/01/cat-stumps-rescuers-by-getting-stuck-in-the-weirdest-place.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3391 kişi izledi