Barcelona'da Köpeklere Ait Plaj

14.01.2016 21:36

Dünyanın en güzel sahillerinden birine sahip olan Barcelona, sadece köpeklerin oynayıp denize girebileceği bir plaj projesi için kolları sıvadı.

Dünyadaki en güzel sahillerin olduğu şehirlerden biri olan Barselona'da sadece köpeklerin girebileceği bir plaj için hazırlıklara başlandı. Haber, şehirde yaşayan köpek sahipleri tarafından sevinçle karşılandı. Köpekler için oluşturulacak bir sahilin, köpeklerin sıklıkla vakit geçirdiği park ve bahçelere güzel alternatif olabileceği düşünülüyor.

Yetkililerden yapılan açıklamaya göre, Barselona şehrindeki plajlardan biri köpeklere ayrılacak ve bu plaja köpekler hariç sadece köpek sahipleri girebilecek. Köpeği olmayan kişilerin ise plaja girmeleri yasak… Bu enteresan projeyi başlatan Edgar Villacorta, köpek plajı için on altı bin imza toplandığını açıkladı ve bu sayının yakında yüz binleri bulacağını söyledi.

Villacorta, plaj temizliğinin sadece köpek sahiplerinin sorumluluğunda olduğunun da altını çizdi. Avrupa’daki en fazla evcil hayvan sahibinin Barselona'da olduğu biliniyor. Barselona Belediyesi’nin olumlu baktığı bu projenin onaylanması durumunda diğer ülkelerdeki köpek sahiplerinin de bu plajı dolduracağı belirtiliyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3738 kişi izledi