Tayland Kralının Sahiplendiği Sokak Köpeği Hayatını Kaybetti

16.01.2016 10:49

Veteriner hekimlerin yaptığı açıklamaya göre ise köpeğin ölüm sebebi 'yaşlılık'...

Tayland Kralı’nın en sevdiği dostlarından biri olan Bakır isimli köpeğin hayatını kaybetmiş olduğu açıklandı. Bakır’a hakaret ettiği iddia edilen bir Tayland vatandaşına 37 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Tayland kralının en yakın dostlarından biri olan Bakır bir sokak köpeğiydi ve kral onu sokaktan sahiplenmişti. Veteriner hekim tarafından yapılan ilk açıklamaya göre ise 17 yaşında olan köpeğin ölüm sebebi yaşlılık.

Hayatını kaybeden köpeğin kral ile tanışma hikayesi de oldukça ilginç. Bakır 17 sene önce Rama 9 caddesinde bulunan bir sokakta dünyaya geldi. Herhangi bir sokak köpeğinden farklı olmayan Bakır, Tayland kralının açılışını yapmak üzere içerisinde bulunduğu Medikal Geliştirme Kliniğinin civarında dolaşıyordu. Şans eseri doktorlardan bir tanesi onu bulup kliniğin içerisine getirdi ve Bakır’ı krala gösterdi. Köpeğin masum ve sevimli halinden oldukça etkilenen kralın isteği üzerine sokak köpeği Bakır bakımlarının yapılması için hemen saraya götürüldü.

Tayland kralının son 17 senedir köpeği olmadan saray dışında bir gezintiye çıktığı günlerin oldukça az olduğu biliniyor. Zamanla kraliyet ailesinin ayrılmaz bir parçası haline gelen Bakır’ın ölümü, Tayland haklınca da üzüntüyle karşılandı.

Kaynak:

http://www.independent.co.uk/news/world/asia/thai-kings-dog-dies-days-after-man-was-arrested-for-joking-about-it-a6789231.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar