İspanya'da Yüzlerce Evcil Hayvan Kutsandı

21.01.2016 19:43

Evcil hayvanlarını kiliseye getiren hayvan sahipleri, kilise önünde uzun kuyruklar oluşturdu...

İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen ve hayvanlara ithaf edilen ‘San Anton’ isimli dini bayram sebebiyle çok sayıda İspanya vatandaşı evcil hayvanlarını kiliseye getirdi. Sahipleri tarafından kiliseye getirilen hayvanlar, burada kilise papazı tarafından kutsandı.

Bu sene ilk kez bayramın tüm hafta sonunu kapsaması dolayısıyla, şehir merkezinde birçok etkinlik düzenlendi. Fakat yine her sene olduğu gibi en çok ilgi gören etkinlik San Anton kilisesinde düzenlenen ayin ve akabinde hayvanların kutsanması oldu. Özellikle evcil hayvanlarını kutsanmak üzere kiliseye getiren hayvan sahipleri, kilise önünde uzun kuyruklar oluşmasına yol açtı. İnsanların meraklı bakışlarının altında kutsanan birçok hayvan, renkli görüntüleriyle çevrede toplanan kalabalığın ilgisini çekti.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında konuyla ilgili birçok dernek ve hayvan sever, konferans ve söyleşilerde evcil hayvanların sahipleri tarafından kötü muamele görmesi ve terk edilmesiyle ilgili eleştirisel açıklamalarda bulundu. Affinity Vakfı isimli bir kuruluş ise, 2014 yılı verilerine göre 140 binden fazla terk edilmiş evcil hayvanın, hayvan barınaklarınca koruma altına alındığının altını çizdi. Aktarılan bilgiye göre İspanyolların son dönemde en çok geçim sıkıntısı sebebiyle evcil hayvanlarını terk etmek zorunda kaldıkları öğrenildi…

Kaynak:

http://citizen.co.za/afp_feed_article/dog-bless-you-pets-head-to-church-in-spain/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar