Her Gün 350 Kedinin Karnını Doyuruyor

22.01.2016 20:24

Bu soğuk kış günlerinde belki de yüzlerce hayvan onun yardımlarıyla hayatta kalmayı başarıyor...

Bugün İstanbul sokaklarında yaklaşık olarak 150.000 sahipsiz hayvan olduğu tahmin ediliyor. Ve bu sayı devletin bile başa çıkabileceğinden maalesef ki çok daha fazla… Hal böyleyken İstanbul’da yaşayan hayvan severler de bu duruma duyarsız kalmayarak ‘iş başa düştü’ deyip, sokaktaki çaresiz hayvanları biraz olsun koruyabilmek adına ellerinden geleni yapıyorlar.

İstanbul, Kartal’da yaşayan Vera isimli hayvan sever kadın da sokak hayvanları için elinden gelenin çok daha fazlasını yapmaya çalışan, kanatsız meleklerden bir tanesi. Her gün yaşadığı bölgenin sahil kenarına giderek yaklaşık 350 kadar kedinin karnını doyuran ve hasta olanlara tedavi imkanı sağlayan Vera, yemek bulmanın neredeyse imkansız olduğu soğuk kış günlerinde de hiç üşenmeden 20 kilo mama taşıyarak bu canların hayatta kalmasına yardımcı oluyor.

Fakat ne mutlu ki Vera artık bu işte tek başına değil. Gönüllüler tarafından kurulan Atalar Sahili Kedi Kısırlaştırma Grubu isimli organizasyon sayesinde, kedileri yalnızca beslemekle kalmayıp, daha fazla sayıda hasta kediye ulaşıp tedavisini yaptırıyorlar. vera isimli bu altın kalpli kadın zorluklar karşısında vazgeçmemek gerektiğinin ve fazladan bir cana daha ulaşmanın ne denli büyük bir anlam taşıdığının en güzel örneklerinden bir tanesi. Siz de Atalar Sahili Kedi Kısırlaştırma Grubunun Facebook sayfasını ziyaret ederek, günlük beslemelere katılabilir, seslerini çok daha fazla insana duyurmalarına yardımcı olabilirsiniz…

https://www.facebook.com/sahilkedikisirlastirma/


https://www.youtube.com/watch?v=r3NDR-eBBds


Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2016/01/woman-braves-cold-to-feed-hundreds-of-stray-cats-each-day.html

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3730 kişi izledi