Balkonda Kapalı Tutulan Köpeği Kurtarmak İçin Komşular Seferber Oldu

24.01.2016 19:56

Şikayet edilen adrese gelen Girne Belediyesi ekipleri ve Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği yetkilileri, olay yerinde incelemeler yaptı...

Kıbrıs, Girne’de, yaşadığı evin balkonuna kapatılan köpek için, civarda yaşayan insanların şikayetleri üzerine, Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği hayvanı kurtarma girişimlerini başlattı.

Kıbrıs Hayvan Hakları Derneğinden alınan bilgiye göre öğrencilerin yaşadığı iddia edilen evde, ev sahiplerinin yurtdışında olmalarından dolayı, yılbaşından beri bir köpeğin evin balkonunda kapalı şekilde yaşamaya çalıştığı ve köpeği ara sıra gelip komşuların beslediği açıklandı. Köpeğin sürekli olarak uluduğunu ve aç, susuz orada yaşamak zorunda bırakıldığını anlatan komşular, köpeği o balkondan kurtarabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

Şikayet edilen adrese gelip inceleme yapan Girne Belediyesi ekipleri ise, ortamı kontrol etmelerinin ardından köpeğin aç ve susuz olmadığını, 20 gündür orada kapalı tutulduğuna dair de bir bulguya rastlamadıklarını açıkladılar. Yine Girne Belediyesi tarafından köpeğin sahiplerine de gerekli uyarı kağıdının gönderildiği ve gerekli takibin yapılacak olduğu bildirildi. Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği de olayın peşini bırakmayacaklarını ve her gün giderek köpeğin beslenip beslenmediğini kontrol edeceklerini açıkladı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar