Kütahya'dan Hayvan Severleri Üzecek Haber

30.01.2016 17:09

Sokak köpekleri soğuktan ve açlıktan hayatlarını kaybetmeye devam ediyor...

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde soğuk kış şartlarından dolayı barınağı olmayan ve aç kalan bazı sokak hayvanlarının hayatlarını kaybetmekte olduğu açıklandı.

Soğuk havalar insanları olduğu gibi sokakta yaşayan sahipsiz hayvanları da etkilemeye devam ediyor. Tavşanlı Tepecik yolu üzerinde görülen donmuş bazı köpekler de son gelen kötü haberlerden bir tanesi… Bölgede yaşayan sokak hayvanlarının birçoğunun barınacak bir yeri yokken, çoğu da açlıkla ve hastalıklarla savaşıyor.

Kütahya Çok Amaçlı Köpek Irkları Derneği Başkanı Mahir İnci, son yaşanılan köpek ölümleriyle ilgili olarak “Soğuk kış aylarında sokak hayvanları açlıktan ölüyor. Biz de elimizden geldiğince dernek olarak bu hayvanlara yiyecek vermeye çalışıyoruz. Vatandaşların ve belediye yetkililerinin bu hayvanlara yiyecek bırakmalarını ve barınacak yer temin etmelerini talep ediyoruz” yorumunu yaptı. Çaresiz ve ölümle burun buruna kalan sokak köpekleri ise tavuk kümeslerinin yanındaki ölmüş, gübre içindeki tavuklarla beslenmek zorunda kalıyorlar.

Durumun vahametinin üzerinde bir kez daha duran aynı derneğin Başkan Yardımcısı Necdet Demirat, tüm hayvan severleri üzen olay hakkında “Bizler elimizde köpek maması bulunmadığı için, balıkçılardan ve kasaplardan aldığımız kemik artıklarını ve balık kafalarını buraya getirip, bu hayvanları doyurmaya çalışıyoruz. Fakat maalesef ki bizlerin getirdiği yiyecekler yetmiyor. Bölgede haddinden çok fazla hayvan bulunuyor. Bu konuda vatandaşların ve belediyenin yiyecek vermesini, vatandaşlar ve esnafın da kapı önlerine ya da uygun yerlere yiyecek bırakmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3444 kişi izledi