Yaşamını Alnının Teriyle Kazanan Felix İle Tanışın

10.02.2016 19:40

Felix tüm gün çalıştığı istasyondaki fareleri yakalıyor, güvercinleri kovalıyor...

Batı Yorkshire, Huddersfield tren istasyonunda yaklaşık 5 yıldır alnının teriyle çalışan bu çalışan kedinin görevi, etraftaki fareleri yakalamak. Ve iş arkadaşlarının söylediklerine göre Felix isimli bu kedi, kedisine verilen görevi hakkıyla yerine getiriyor.

Her gün, gün boyunca istasyon içinde tur atarak yere pisleyen güvercinleri ve fareleri uzak tutmaya çalışan Felix isimli memur kedi, çalıştığı bu tren istasyonuna henüz daha 9 haftalıkken gelmiş ve bir daha da hiç ayrılmamış. Şöhretini ise bir hayranının kendisi adına açtığı Facebook sayfası sayesinde ulusal platforma da taşıyan Felix, 12.000 kişilik takipçi nüfusuyla bu konuda birçoğumuzu geride bırakmayı başarıyor.

Haberin başında da belirttiğimiz gibi Felix için hayatını alnını teriyle kazanıyor demek asla yanlış olmaz. Felix istasyonda görevli diğer tüm memurlar gibi her gün iş yerine gelerek günün belirli saatlerinde kuşları kovalayıp, fareleri yakalıyor. Ortada kovalayacağı bir ‘sorun’ yoksa da çalışma arkadaşlarının yanına geri dönüyor. Elbette ki yolcuların Felix’e olan ilgi ve sevgileri de oldukça büyük. Fakat söylenen o ki, sorumluluklarının bir hayli farkında olan Felix, mesai saatleri içerisinde kendisini sevmek isteyenlere de izin vermiyormuş…

http://www.bbc.com/news/uk-england-leeds-35532884
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3634 kişi izledi