İngiltere'deki Kedi Cinayetleri

16.02.2016 17:56

Seri katili ihbar eden kişiye 5 bin sterlin ödül verileceği açıklandı...

Geçen hafta iki kedinin de aynı bölgede kafalarının kesilerek öldürülmesinin ardından polis olayla ilgili soruşturmayı genişletme kararı alırken, kedi sahiplerini hayvan dostlarının sokağa çıkarmaması konusunda da uyardı. İngiltere’de bulunan Croydon kasabasında iki sene içerisinde bir seri katil tarafından öldürüldüğüne inanılan kedilerin sayısı tam 34’e yükseldi.

Kedi cinayetlerinin ardı ardına işlenmesinin üzerine ülkede faaliyet gösteren hayvan hakları örgütü PETA da harekete geçti. BBC haber kanalına konuşan örgüt yetkilisi Kristy Henderson, seri katili ihbar eden kişiyi 5 bin sterlin ile ödüllendireceklerini duyurdu. Kedi öldüren şahsın hafife alınmaması gerektiğinin önemle altını çizen Henderson “İşlenen suç oldukça ciddi ve bu şahıs yalnızca hayvanlar için değil, aynı şekilde insanlar için de tehlike arz ediyor.” yorumunu yaptı. Hayvan hakları konusunda faaliyet gösteren örgütlerden bir diğeri olan RSPCA’nın yetkilileri de, olayların ardından polisle birlikte çalışma kararı aldıklarını belirtti.

İngiltere’deki ünlü müzik gruplarından bir tanesi olan The Wamp isimli grubun gitaristi James Mcvey de, kendisine ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kedi katilini bulan kişiyi bir tatille ödüllendireceğini açıkladı.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/10/29/serial-cat-killer-slaughtering-dismembering-pets-croydon_n_8419896.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3880 kişi izledi