Türk Hayvan Hakları Savunucuları Yönetmen Michael Haneke'ye Dava Açmaya Hazırlanıyor

16.02.2016 20:25

Avustralyalı yönetmenin filmlerinde sahnelerin 'gerçekçi olması' adına, birçok hayvanı öldürmüş olduğu söyleniyor...

Filmlerindeki bazı sahnelerin daha gerçekçi olması için çok sayıda hayvanı öldüren Avustralyalı yönetmen Michael Haneke’ye Türkiye’deki hayvan hakları Savucuları dava açmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili bir imza kampanyası başlatan aktivistler Haneke’nin şiddet içeren filmleri için uluslararası bir boykot düzenleme kararı aldı.

İmza kampanyasının birçok dili kapsayacağını belirten aktivistler, Haneke’nin filmlerinde çocuk istismarı ve yaşam hakkı ihlali gibi suçların işlendiği açıklamasında bulundu. Konuyla ilgili PETA ile iletişime geçeceklerini belirten hayvan hakları savunucuları, bugüne değin Avrupa’daki aktivistlerin bu konuda bir çalışma yapmamış olduklarına da şaşırdıklarını söyledi. Aktivistler Haneke’nin filmlerinde işlenen suçları ise şu şekilde sıralıyor;

• Funny Games isimli filmde bir köpeği arabanın bagajında baygın halde görüyoruz.
• Haneke’nin bir diğer filminde ise aç olduğu için elini ısıran bir köpeği nasıl öldürdüğünü anlatan bir çocuk görüyoruz. Atlara binilip köpeğe su bidonları taşıtılıyor.
• Benny’s Video isimli filminde oyuncu bir domuz öldürüyor. Domuzun acı içindeki bağırışları tekrar tekrar seyircilere izlettiriliyor.
• Time of the Wolf filminde bir at vuruluyor, sonrasında ise atın boğazı kesiliyor. Yerde de hareketsiz yatan birçok koyun görüyoruz.
• Hakene, Cache isimli filminde ise küçük bir çocuğa bir tavuğun kafasını kestiriyor.

Haneke’nin filmlerinde insanların öldüğü sahnelerin gösterilmemesi ve bu tip sahnelerde yapay kan kullanılması da dikkat çeken ayrıntılardan bir tanesi. Siz de dilerseniz aşağıdaki linkte tıklayarak imza kampanyasına destek verebilirsiniz.

https://www.change.org/p/hayvan-katili-y%C3%B6netmen-michael-haneke-yarg%C4%B1lans%C4%B1n

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3926 kişi izledi