Ülkemizde Sokak Hayvanlarına Karşı Gösterilen İlgi Ve Duyarlılık Her Geçen Gün Daha Da Artıyor

17.02.2016 08:11

Büyükçekmece Belediyesi sokak hayvanları için 4 bin 500 kapasiteli bir hayvan barınağı yaptırdı...

Ülkemizde de sokak hayvanlarına karşı ilginin ve duyarlılığın artması sonucunda, tüm şehirlerden konuyla ilgili sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Bizlerin de dileği bu türden haberlerin tüm yurda yayılarak sokakta yaşayan canların bundan sonra bir daha açlık ve hastalık gibi sorunlar yaşamamaları…

İstanbul, Büyükçekmece’de özellikle soğuk ve yağışlı havalarda sokağa terk edilen sokak köpekleri için 4 bin 500 kapasiteli bir barınak hazırlandı. Büyükçekmece Belediyesine ait Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde halen 4 bin 500 sahipsiz sokak köpeği barınmaya devam ediyor.

Barınakta yaşayan tüm hayvanların aşılanma, kısırlaştırılma ve beslenme ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde aksamadan karşılanıyor. Kış mevsiminin öncesinde de, köpeklerin daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamaları için kulübelerin yenilenmiş olduğu belirtiliyor. Barınakta yaşayan köpeklerden 120 tanesi kronik rahatsızlıkları sebebiyle sürekli olarak gözlem altında tutuluyor. Büyükçekmece Belediyesine ait Veteriner İşleri Şefliği çalışanları vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendirmeyi ihmal etmiyor. İhbar edilen hasta ya da yaralı köpekler barınağa getirilip tedavi altına alınıyor. Tedavilerinin bitiminde ise kısırlaştırılmaları yapılıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar