Sokak Köpekleri Eğitilerek Arama-Kurtarma Çalışmalarında Görevlendiriliyor

18.02.2016 20:51

Maltepe Belediyesi tarafından eğitilen köpekler daha sonrasında çeşitli görevlerle yer alıyor...

Geçen yıl terk edilen 3 sokak köpeğini de kadrosuna alıp, eğitimlerinin tamamlanmasının ardından sahiplendiren Maltepe Belediyesi, bu yıl da 3 sokak köpeğini daha kadrosuna kattı. Arama-kurtarma faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere ekibe katılan Slow isimli kurt köpeğiyle, Poyraz ve Arya isimli Golden Retriever türü köpeklerin eğitimlerine başlandı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç geçen sene alıp eğittikleri ve büyük ilgi gören sokak köpeklerini sahiplendirmiş olduklarını ve onlardan boşalan kadroya da yeni sokak köpekleri olan Arya, Slow ve Poyrazı getirdiklerini anlattı. Şu anda bu üç köpeğin de eğitimlerinin devam ettiğini belirten Kılıç, daha sonraki hayatlarında sokak köpeklerinin kendilerini daha iyi koruyabilecek bir noktaya geldiklerini, belediye olarak da sokak hayvanlarına bu noktada yardım etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Maltepe’de sahipleri tarafından sokağa terk edilen 3 köpek geçen sene Maltepe Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Kırsal Hizmetler ve Acil Yardım Müdürlüğünde çalışmaya başlamış ve aldıkları eğitim sırasında sandalyeye oturdukları görüntüleri dikkat çekmişti. Köpeklerin eğitim sırasında çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşım rekorları kırmıştı.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3780 kişi izledi