Ağzı Bozuk Papağan Göz Altına Alındı

23.02.2016 08:33

Hindistan'da bir papağan, küfür ettiği gerekçesiyle karakola getirildi...

Hindistan’ın Maharaştra eyaletinde yaşayan bir papağan, yaşlı bir kadına hakaret etmesinin ardından, polisler tarafından gözaltına alındı. Papağanın sahibi de 85 yaşındaki üvey annesine küfür etmesi için eğitmiş olduğu papağanıyla birlikte karakolluk oldu.

Hindistan basınında yer alan haberlere göre Çandrapur şehrinde yaşayan Sureş Sakharkar, Hariyal adı verdiği papağanına küfürlü bazı kelimeler öğretti ve bu kelimeleri üvey annesine söylemesi için papağanı iki sene boyunca eğitti. Bir süre boyunca maruz kaldığı küfürlerin ardından üvey anne Janabai Sakharkar, üvey oğlu ve papağanı hakkında polise şikayette bulundu. Kadının şikayeti üzerine Sureş Sakharkar ve kuşu karakola getirildi.

Yaşlı kadın polise vermiş olduğu ifadede, iki yıldır papağan tarafından taciz edilmekte olduğunu, kuşun, yaşlı kadını her gördüğünde küfürlü kelimeler ettiğini, sırf bu sebeple son iki yıl içerisinde 3 kez polise şikayette bulunmak zorunda kaldığını anlattı. Polis yetkilileri ise olayın sonrasında üvey anne ve oğul arasında mülk ve arazi anlaşmazlığından doğan bazı sorunlar olduğunu tespit etti. Bir polis yetkilisi ise papağanı dikkatlice takip ettiklerini ve kuşun karakoldayken tek kelime dahi etmediğini belirtti. Hariyal isimli papağan, kadının ruhsal durumunu zedelediği gerekçesiyle Orman Bakanlığına teslim edildi.

Kaynak:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/india/11811135/Parrot-arrested-for-swearing-at-85-year-old-woman-in-India.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3706 kişi izledi