Etiyopya'da Yeni Bir Aslan Grubu Bulundu

24.02.2016 21:22

Uzmanlar aslanların geleceği konusunda uyarıyor...

Etiyopya’daki Alataş bölgesinde öncesinde keşfedilmemiş bir aslan grubuna rastlandı. Uzmanlar son olarak, önümüzdeki 20 sene içerisinde yeryüzünde hiç aslan kalmayacağı uyarısında bulunmuştu… Bu sebeple, sayıları 20 bine düşen ve nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan aslanlar çok dikkatli bir şekilde kontrol ediliyor. Fakat bu sıkı kontrollere rağmen Etiyopya’da yeni ve daha öncesinde hiç görülmemiş bir aslan grubuna rastlanmış olması, uzmanları şaşırttı…

İnsan nüfusunun hemen hemen hiç olmadığı bölgede 200 aslanın görülmesi araştırmacılar tarafından sevinçle karşılandı. İngiltere’de bulunan Oxford Üniversitesinden bölgeye gelen araştırmacılar, yeni keşfedilen aslan grubunu net bir şekilde görüntülemeyi de başardı.

Fakat bu yeni gelişmelere rağmen uzmanlar aslan ırkının geleceği konusunda pek de iyimser olamadıklarını belirtiyorlar. Bilim insanları, aslanların sayılarının bu hızla azalmaya devam etmesi durumunda önümüzdeki 20 yıl içinde dünyada aslan kalmayacak olduğunun da önemle altını çiziyor.

http://www.takepart.com/article/2016/02/01/lions-found-ethiopia
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3808 kişi izledi