Hindistan'daki Beklenmedik Karşılaşma

26.02.2016 20:03

Bir grup kayakçı doğada oldukça nadir rastlanan kar leoparıyla burun buruna geldi...

Hindistan’daki bir grup kayakçı doğada çok nadir rastlanan hayvanlardan bir tanesi olan kar leoparıyla burun buruna geldi. Şükür ki bu karşılaşmada ne kayakçılardan biri, ne de leopar herhangi bir zarar görmedi.

Hindistan’ın kuzey kesiminde muhteşem bir kar örtüsü üzerinde kayak yapan bir grup kayakçıya rehberlik eden David Marchi, en nadir görülen büyük kedilerden olan kar leoparıyla karşılaştı. Rehberin hemen arkasında olan Avustralyalı Owen Lansbury, David Marchi’nin leopardan 40-50 metre aşağıda durduğu sırada, kaskına takılı olan kamerasıyla bu büyülü anı kayıt altına almayı başardı. Görüntülerde, ekipteki diğer kayakçıların yamacın üst tarafında toplandığı sırada, nadir görülen leoparın birkaç saniye hareketsiz kalmasının ardından, kuyruğunu bir kamçı gibi sallayarak rehberin bulunduğu bölgeye doğru atıldığı görülüyor.

Olayın devamındaysa leopar, rehberin aksi yöne doğru kaymasının ardından ormana yönelerek gözden kayboluyor. Kayakçıların ise korkmaktan ziyade, sevinç çığlıkları atıyor olmaları diğer bir ilgi çeken nokta… Yaşadıkları maceranın da etkisiyle adrenalinin biraz daha yükselmesinin ardından kayakçılar, heyecanlı bir şekilde kaymaya devam ediyorlar… Bu beklenmedik karşılaşma, Gulmarg civarında, Himalayalar’a dahil Pir Panjal Dağları’ndaki Monkey Hill olarak bilinen eski bir İngiliz yerleşim bölgesi yerine kurulan kayak merkezinde yaşanıyor…

https://vimeo.com/155212414

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3934 kişi izledi