Hayvanlara Yapılan Zulüm Bitmek Bilmiyor

28.02.2016 10:33

Adana'da aç bırakılan at sokak ortasında bayıldı...

Adana’da sahibi tarafından bir arabaya bağlayarak hurda toplama işinde kullandığı at açlık ve yorgunluktan yol ortasında bayıldı. 15 yaşındaki bir çocuğun ise ayağa kalkması için kırbaçladığı zavallı hayvan, duyarlı vatandaşlar tarafından barınağa götürülerek tedavi altına alındı.

Haberi alan ‘Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği' (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 7'nci Bölge Müdürlüğü ekipleri ile vakit kaybetmeden olay yerine gitti. Yetkililer henüz çocuk sayılabilecek sahibi tarafından acımasızca aç bırakılan ve kırbaçlanan atın, açlık ve yorgunluk sebebiyle fenalaştığını söyledi.

Milli Parklar yetkilileri ata eziyet yapıldığı gerekçesiyle hayvana el koydu. Çaresiz hayvanın vücudunun çeşitli yerlerinde de yaralara rastlandı. Bir süre dinlenmesinin ve beslenmesinin ardından kendine gelen atın, sağlık durumunun şuan için iyi olduğu belirlendi. KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım "Birçok insan hayvanlarına kötü davranıyor. Biz gitmeseydik bu at ölmüştü. Buraya getirip koruma altına aldırdık. Tedavisi şimdilik devam ediyor. Bundan sonrasında hayatının sonuna kadar çalışmadan rahat bir şekilde yaşayacak" dedi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3631 kişi izledi