Gözündeki Rahatsızlığı Yalnızca Ailenin Köpeği Fark Etti

04.03.2016 21:10

Ailesi Alfie'nin, dostu Mark'ı kör olmaktan kurtardığını söylüyor...

İskoçya’da yaşayan Alfie isimli köpek, birlikte büyüdüğü 5 yaşındaki dostu Mark’ın gözündeki rahatsızlığı fark ederek, küçük çocuğun hayatının sonuna kadar kör kalmasını engelledi.

İskoçya’da bulunan Güney Lanarkshire bölgesinde yaşayan Mark isimli 5 yaşındaki çocuk ile kendisiyle aynı yaşta olan köpek dostu Alfie birlikte büyümüştü. İkilinin birbirlerinden hiç ayrılmaması ilk başlarda Mark’ın ailesini çok fazla şüphelendirmese de, geçen sene dikkatlerini çeken bir nokta oldu. Aile, Alfie’nin sürekli sağ tarafında yürüdüğünü ve ona adeta bir rehber köpek gibi yardım etmeye çalıştığını fark etti. Küçük çocuğun anne ve babası, emin olmak için çareyi Mark’ı bir göz doktoruna götürmekte buldu.

Göz doktoru, Mark’ın sağ gözünde ileri derecede astigmat olduğunu ve küçük çocuğun görüş alanının zaman içinde tamamen bulanık hale geldiğini söyledi. Bu sayede aile, Alfie’nin küçük çocuğa gerçekten de rehberlik ettiğini öğrenmiş oldu. Göz doktoru eğer tedavi başlanmamış olsaydı, çocuğun ileri de kör olma riskinin de bulunduğunu söylüyordu. Sadık dostu Alfie sayesinde kör olmaktan kurtulan ve tedavisine başlanan Mark, bugünlerde sol gözüne takılan bantla, sağ gözünü güçlendirmeye çalışıyor.

Kaynak:

http://news.stv.tv/west-central/1344991-family-dog-helped-save-our-five-year-old-sons-sight/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3646 kişi izledi