Japonya'da Kaplumbağalar Artık Güvende

08.03.2016 14:52

Kaplumbağaların güvenli geçişi için tren yollarına tüneller döşeniyor...

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesi olan Japonya, insanların yanı sıra artık sevimli dostlarımız kaplumbağalar için de oldukça güvenli bir hal alıyor. Japonya Demiryolları, hayvanların hayatlarına verdikleri değeri kanıtlayarak, ölüm tehlikesi olmadan geçebilecekleri tüneller inşa ediyor ve kaplumbağaların güven içinde yollarına devam edebilmelerine yardımcı oluyor.

Japon demiryolu şirketi son dönemde artan kaplumbağa ölümlerinin ardından, bu soruna kaplumbağaların tren raylarının altından güven içinde geçebilmeleri adına muhteşem bir çare buldu. Şirket, rayların altından kaplumbağaların geçebileceği büyüklükte bir tünel inşa ediyor.

Raylardan geçmeye çalışırken, kaplumbağaların trenler tarafından ezildiği ya da hayvanların raylar arasında sıkışabildikleri ve tren seferlerinin aksamasına sebep oldukları bir süredir bilinmekteydi. Bu tünellerin hem insanların, hem de kaplumbağaların sorunlarına çözüm olacağı umut ediliyor.

Fakat ne yazık ki bu güzel fikir Kobe’de bulunan bir akvaryum plajı olan Suma Aqualife Park’a giden yola uygulanmak üzere düşünülmüş… Parkın okyanusa oldukça yakın olmasından dolayı her sene birçok kaplumbağa bu tren raylarında hayatını kaybediyor. Biz de hayvanlara zarar verilen etkinliklere katılınmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz…

Kaynak:


http://www.boredpanda.com/turtle-tunnel-train-track-safety-japan-railways/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar