İngiltere'de 116 Koyun Aynı Anda Hayatını Kaybetti

12.03.2016 13:47

Koyunlar, yaşadıkları bir köpek saldırısının ardından şok geçirerek yaşamını yitirdi...

İngiltere’nin Batı Sussex bölgesindeki bir çiftlikte yaşayan 116 koyun köpek saldırısına uğradı. Gordon Wyeth ve babası Gerald Wyeth’in çiftliğinin çitlerine kadar koşan koyunlar kaçacak başka yer olmadığı için çitlerin yakınındaki 4 metre yüksekliğe sahip olan bir kuyuya yöneldiler. Kuyunun içerisindeki koyunlar yaşadıkları strese dayanamayarak korkudan can verdi. Koyunların büyük bir kısmı yaşadıkları şok sebebiyle hayatını kaybederken, geri kalanı ise kuyuda sıkıştıkları için yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili açıklamada bulunan Sussex polis memuru Tom Carter, “Şimdiye dek bu denli büyük bir koyun stresi vakası ne gördüm ne de gördüm. Bu kesinlikle şimdiye kadar yaşanan en büyük vaka… Koyunların ölümüne ise bir köpeğin neden olduğu konusunda kesinlikle eminiz.” yorumunu yaptı.

Yaşadıkları maddi zararın yanı sıra, koyunlarını sıkışarak ölmüş bir halde görmenin üzüntüsünü de yaşadığını ifade eden çiftlik sahibi Gordon Wyeth “35 senedir bu işle uğraşıyorum ve kesinlikle şimdiye kadar böyle bir şey görmedim” dedi. Yalnızca iki koyunun kurtulduğunu anlatan Wyeth, onlardan birinin de ağır yaralı olması sebebiyle ötenazi uygulamak zorunda kaldıklarını belirtti.

Kaynak:


http://www.midsussextimes.co.uk/news/local/county-news-116-sheep-killed-in-sussex-in-uk-s-worst-attack-1-7261887
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3799 kişi izledi