Almanya Civciv Katliamına 'Dur' Dedi

13.03.2016 14:19

Almanya'da her yıl 52 milyon erkek civciv öldürülüyor...

Her sene ortalama 52 milyon civciv yalnızca erkek oldukları için acımazca katlediliyor. Erkek olarak yumurtadan çıkan civcivler toplu halde rende makinalarına atılıyor ya da gaz odalarında zehirlenerek öldürülüyor. Bu acımasız ve insanlığa sığmayan yollarla her sene 50 milyon civciv Almanya’da telef ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda ise Almanya’da alınan bir kararla savcılık, kitlesel civciv ölümlerini engellemek adına harekete geçti. Spiegel dergisinde yayınlanan habere göre, hayvan hakları savunucularının uzun zamandır bu konuyla ilgili verdikleri mücadele karşılık buldu ve Münster Başsavcılığı erkek civcivleri acımasızca katleden bir tavuk üretim çiftliği hakkında soruşturma başlattı. İddianamede, Senden kasabasında bulunan bir çiftlikte civciv katliamının yapıldığı ileri sürülüyor.

Spiegel dergisi başlatılan soruşturmayla ilgili olarak, Almanya’da ilk kez bir üretim tesisi hakkında, civcivleri katlettikleri gerekçesiyle dava açıldığını yazdı. Dergiye açıklama yapan savcılık sözcüsü, sorunun ülke geneline yayıldığını söyleyerek, kararın örnek teşkil edecek bir karar olması yönünde çalışmalar yaptıklarını anlattı. Spiegel, sözü geçe çiftlik hakkında 2013 senesinde ‘hukuk dışı uygulamalar’ yapıldığı gerekçesiyle cezai işlem yapıldığının da altını çizdi. Almanya’da günde 140 bine yakın erkek civcivin, yumurtadan çıktıkları gün öldürüldüğü tahmin ediliyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3376 kişi izledi