Sirk Aslanları Ne Zaman Emekli Olur?

14.03.2016 09:26

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan videoda, bir sirk aslanı olan Will'in hikayesi anlatılmakta...

Bu konu hakkında çekilmiş bir video geçtiğimiz günlerde internette büyük ilgi gördü. Videoda Brezilya'daki sirklerde hayatı boyunca çalışan Will adlı gösteri aslanının nasıl emekli olduğu anlatılıyor.

Videonun sahibi, São Paulo'da bulunan Rancho dos Gnomos Santuário isimli kar amacı olmayan bir kuruluş. Bu kuruluş 24 yıldır tahrip edilen ormanlar, hayvan dövüşleri, sirkler, hayvan kaçakçıları, kürk tüccarları ve diğer sebeplerden dolayı zor durumda kalmış hayvanlara sahip çıkıyor.

Videoda, emekli Will'in ömrü boyunca ilk defa toprak ve çimler üzerinde gezdiği duygusal anlara tanık oluyoruz. Kuruluşun yaptığı açıklamaya göre; Will, gezici sirkte çalıştırıldığı 13 yıl boyunca bir kafese hapis olarak yaşamıştı ve doğal hayatla ilgili hiç bir bilgisi yoktu.

Will'in bahsedilen videoda evcil bir kedi kadar oyuncu olduğu da görülüyor. Yaşlı sayılabilecek aslan, çimenler üzerinde uzun süre oynuyor. Trajik bir şekilde ömür boyu metal bir kafeste yaşamış Will için çimen pek tanıdık bir madde olmasa gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=J3L8mNwIpVA

Kaynak:

http://news.nationalgeographic.com/2015/05/150520-will-circus-lion-rescued-brazil-viral-video/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 4074 kişi izledi