Anne Tavşan, Yavrularını Yiyen Yılana Saldırdı

14.03.2016 15:32

Tavşanları hepimiz ürkek ve sevimli olarak bilirdik, değil mi?

Geçtiğimiz günlerde Youtube’da yayınlanan ve bir hayli popüler olan videoda, bir yılanın yavrularını yediğini gören bir tavşanın yılana topyekun bir saldırı başlattığı görülüyor. Tavşanın intikamı öyle ağır oluyor ki, yılanın uzaklaşmaya çalışmasına rağmen onu kendisine geri çekiyor, ısırıyor, yuvarlayarak savuruyor ve karnını deşiyor.

Florida Üniversitesinden biyolojist Dana Krempels “Tavşanlar o kadar da tatlı değil miymiş yoksa?” diyor ve onların küçük, sevimli ve ürkek hayvanlar olmamasının birçok insanı çok şaşırttığını ekliyor. Diğer tüm canlılarda olduğu gibi, anne tavşanların da yavrularına karşı hissettikleri bir tehdit karşısında şiddet kullanmaktan çekinmedikleri aslında birçok kişi tarafından tahmin edilebilir. Yavaş, zayıf ve yardıma muhtaç yavru tavşanların gözleri dünyaya gelmelerinin ardından bir hafta boyunca açılmıyor. Bu da onları sıçanların, kedilerin, sansarların ve elbette ki yılanların hedefi haline getiriyor.

Eğer videoyu baştan dikkatlice dinlerseniz yavrunun cıyaklamalarını siz de duyabilirsiniz. Biyolojist Krempels “Bu son kalan yavrunun imdat çığlıkları.” diyor. Bu çığlıkları duyan anne tavşan da sahneye etkileyici bir giriş yaparak, yılanın yemek için kendine yanlış bir kurban seçmiş olduğunu net bir şekilde anlatıyor…

https://www.youtube.com/watch?v=8MHUlVIJy94

Kaynak:

http://news.nationalgeographic.com/2015/06/150624-rabbits-snakes-animals-science-nation-video/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3799 kişi izledi