Türkiye'nin İlk Ve Tek Veteriner MR Merkezi

17.03.2016 09:59

Merkezin bulunduğu klinikte, MR'ın yanı sıra hayvanlara yönelik birçok sağlık hizmeti de veriliyor...

Murat İlgün isimli veteriner hekim, ülkemizde hayvan için kullanılabilecek bir MR merkezi olmadığını görünce, hayvanların MR’ları sağlıksız koşullarda çekilmesin diye Türkiye’nin ilk ve tek Veteriner MR Merkezi’ni kurdu. Bu güzel merkez sayesinde artık hayvanların kaçak ya da gece saatlerinde MR’larının çekilmesi çilesi de son bulmuş oldu.

Veteriner MR Merkezi 1 ay önce İstanbul, Zeytinburnu’nda kuruldu. MR merkezi, içlerinde 3 veteriner hekim bulunan toplam 12 kişilik personeliyle 24 saat boyunca hizmet veren kliniğin içinde yer alıyor. Merkezde Murat İlgün’ün yanı sıra, veteriner hekim Eyüp Demir de görev alıyor.

Türkiye’deki ilk ve tek Veteriner MR Merkezi’nin kurucusu İlgün “Bu merkezin kurulmasıyla birlikte hayvan dostlarımıza da tıpkı insanlar gibi hızlı teşhis ve erken tedavi yöntemleri uygulanacak. Bu şekilde çok daha iyi sonuç alarak, daha doğru teşhislerle dostlarımızın tedavilerini uygulayacağız.” dedi. Veteriner hekim Eyüp Demir ise bugüne kadar merkezde 90 hayvanın MR’ının çekildiğini ve merkezin içinde bulunduğu klinikte şu an MR, röntgen ünitesi, aşı uygulaması, mikroçip uygulaması, ultrasonografi, lazer terapisi diş ünitesi, EKG, optopedik operasyonlar, göz, yumuşak doku, kulak operasyonlarının yanı sıra, pansiyon ve yatar hasta hizmetlerinin de verildiğini belirtti.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3814 kişi izledi