Zonguldak'ta 3 Yunus Karaya Vurdu

18.03.2016 09:17

Yunusların intihar etmiş oldukları düşünülüyor...

Yunusları hep gülümseyen yüzleriyle tanıdığımız için mutsuz olduklarını hayal etmek bizlere biraz zor geliyor olabilir. Şu an için yaşadıkları bu strese neyin sebep olduğu bilinmiyor olsa da, yurdumuzda geçtiğimiz günlerde rastlanan 3 yunus balığının ölüm sebeplerinin intihar olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz hafta Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde üç ölü yunus balığı sahile vurdu. Yunusların oksijensiz kalmalarından ötürü ölmüş olabilecekleri söyleniyor. Kozlu Limanı arkasında bulunan sahile vuran yunusları görenler, hiç vakit kaybetmeden polise haber verdiklerini belirtiyorlar. Olay yerine gelen polis, Kozlu Belediyesi ve İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri yanı sıra AFAD da, yunuslar üzerinde incelemelerini tamamladı.

Deniz polisi de liman içinde ve dışında başka ölü yunus olup olmadığı yönünde araştırmalar yaptı. İl Gıda Hayvancılık ve Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve kontroller sonucunda ise yunus balıklarında herhangi bir ağ izine rastlanmamış olduğu açıklandı. Yunusların strese bağlı olarak intihar eğilimlerinin olduğunu belirten görevliler, balıkların su yüzeyine çıkmayarak oksijensiz kalmaları sonucunda ölmüş olabileceklerinin altını çizdi.  

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3743 kişi izledi