The Overtoun Köprüsünün Sırrı Çözülemiyor

19.03.2016 09:53

Bugüne kadar tam 6000 köpek bu köprüden atlayarak intihar etti...

İnsanların bilimi kullanarak dahi açıklayamadığı bazı olaylar vardır. Bu olaylar kimi zaman bizleri ürkütse de, kimi zaman kafalarımızı karıştırır…
The Overtoun köprüsü İskoçya’nın Milton civarında bulunan ve 1859’da inşa edilmiş en büyük köprüdür. Bu köprünün bu denli ünlü olmasındaki sebep ise açıklanamayan bazı olayların bu köprü üzerinde yaşanmış olmasıdır. The Overtoun köprüsü köpeklerin, özellikle de uzun burunlu cinslerin, buradan atlayarak intihar etmesi sonucundan ünlenmiştir.

The Overtoun köprüsünün inşası 1859 senesine dayanıyor. İlk bakışta köprü sıradan, normal bir köprü gibi gözüküyor. İnşa edildiği dönemi yansıtır şekilde gotik hatlara sahip olan Overtoun köprüsünün, küçük bir araştırma yaptığımızda birçok köpeğin intiharına ev sahipliği yaptığını görebiliyoruz. Yanlış duymadınız, buradan geçen köpekler kendilerini 15 metre yükseklikten ve hep aynı noktadan, aynı açıyla boşluğa bırakıyor.

Araştırmacılardan alınan bilgilere göre bugüne kadar yaklaşık 6000 köpek bu köprüden atlamış ve köpeklerin yalnızca 6 tanesi hayatta kalabilmiş. Hayatta kalan köpekler ise hayatlarının geri kalanında mutsuz ve huzursuz hallerinden hiçbir zaman kurtulamamışlar. Köprünün yapım tarihinin 1859 olmasına rağmen, ilk intihar ihbarının 1960’larda yapılmış olması da kafaları karıştıran diğer bir detay… İlk intihar vakası ‘collie’ cinsi bir grup köpeğin bir anda köprünün üzerinden 15 metre boşluğa atlamasıyla gerçekleşmiştir.  

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3432 kişi izledi