'1600 Panda' Bangkok'ta

22.03.2016 15:03

Dünya Doğal Yaşamı Koruma Vakfı'nın pandaları korumak için düzenlediği çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor...

Dünya üzerinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan pandaların korunmasına dikkat çekmek için başlatılan ‘1600 Panda’ dünya turunun bu seferki durağı olarak Tayland seçildi.

Dünya Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (World Wide Fund for Nature) pandalarının nesillerinin tükenmesini engellemek adında yaptıkları çalışmalara devam ediyor. Nesli tükenme tehlikesi altında olan pandaların korunması için başlatılan ‘1600 Panda’ dünya turunun bu seferki durağı Tayland’ın başkenti Bangkok’tu. Dünya Doğal Yaşamı Koruma Vakfı tarafından 2008 senesinde başlatılan ve Fransız sanatçı Paulo Grangeon tarafından kağıt hamuru kullanılarak yapılan heykeller, nesli tükenmek üzere olan dünya üzerindeki son 1600 pandayı temsil ediyor.

Yapılan panda heykelleri başkent Bangkok’un on ayrı önemli noktasında, farklı günlerde sergilenecek. Şimdiye kadar gösterime çıktığı noktalarda ziyaretçi akınına uğrayan panda heykelleriyle, birçok vatandaş ve turist fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. ‘1600 Panda’nın daha önce sergilendiği ülkeler arasında Güney Kore, Malezya, Hong Kong, Tayvan, Almanya, İsviçre, İtalya ve Hollanda bulunuyor.

http://bangkok.coconuts.co/2016/02/02/cuteness-overload-1600-pandas-finally-comes-bangkok
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3679 kişi izledi