Hayvanların Sesleri Artık Google'da

25.03.2016 14:51

Yeni geliştirilen özellik sayesinde merak ettiğiniz hayvan seslerini artık Google üzerinden dinleyebileceksiniz...

Arama motoru Google, hayvan seslerinin neye benzediğini merak edenler için hayvan sesi arama sonuçlarını bünyesine entegre etti.

İnternetin en ünlü arama motoru Google, kullanıcıların sesine kulak vermeye ve onların eksiklerini gidermeye her yönden devam ediyor. Google firması, bu sefer de hayvanların çıkardıkları sesleri merak eden kullanıcıları için bir özelliği hizmete sundu. Google’ın yaptığı bu son yeniliğe göre artık hayvan sesi araması yapılabilecek. Bu yeni özelliğe göre artık duyulmak istenen bir hayvan sesi olduğunda arama çubuğuna hayvanın adıyla beraber ‘sesi’ ibaresi yazılması yeterli olacak. Özellik şu aşamada yalnızca sınırlı sayıda hayvan için kullanılabiliyor.

Şimdilik sadece 19 farklı hayvan türü için bu yeni özelliği devreye sokan Google’ın, önümüzdeki günlerde bu rakamı çok daha yukarı çekmesi bekleniyor. Türkiye’de de hizmete sokulan bu özellikte ne yazık ki bazı hayvan sesleri eksiklik gösterebiliyor. Özellik hem masa üstü, hem de mobil aramalarda kullanılabiliyor. Zebra, kurt, kambur balina, Grönland balinası, kaplumbağa, hindi, kaplan, koyun, horoz, rakun, domuz, baykuş, fare, aslan, ördek, inek, maymun ve kedi şu an için sesleri dinlenebilen hayvanlar arasında…

Kaynak:

http://searchengineland.com/google-adds-19-animal-sounds-to-search-243909

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar