Denizin Açıklarında Bir Köpek Şans Eseri Kurtarıldı

26.03.2016 09:13

Köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı...

Girne Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Kaptan Çağrı Deliceırmak ve Yrd. Doç, Dr. Serkan Sancak, üzerinde çalıştıkları TÜBİTAK araştırma projesi dahilinde, bir araştırma gemisi ile denize açıldıkları sırada denizin ortasında neredeyse boğulmak üzere olan bir köpeği görerek kurtarılmasını sağladı. Talihsiz hayvanın Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesinde tedavisi yapılırken, sağlık durumunun şu an için iyi olduğu ve hayati bir tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

İki öğretim görevlisi ilk aşamada gereken müdahaleleri teknede kendileri yaptıktan sonra, Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesinden bir ambulans çağırdı. Köpeğin hastaneye kaldırılmasının ardından tedavisine başlandı.

Yrd. Doç. Dr. Serkan Sancak olayı şu sözlerle anlattı;

“Araştırma için çıkmış olduğumuz gezide, Girne Yılan Adası’nın 2 mil açıklarında, denizin ortasında tekneye doğru yüzen bir canlının olduğunu fark ettik. Tekneye iyice yaklaştığında yüzenin bir köpek olduğunu anlayarak derhal teknemize aldık. Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesinden bir ambulans istedik. Daha sonra karaya çıktığımızda hastane yetkilileri yorgun ve korkmuş köpeği hemen ambulansa bindirerek hastaneye götürdüler. Yapılan tüm kontrollerin ardından köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendik ve çok mutlu olduk.”
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3743 kişi izledi