Ressam Köpek 'Dog Vinci' İle Tanışın

31.03.2016 20:10

Dagger isimli köpeğin resimleri 50 ile 200 dolar arasında bir fiyata satılıyor...

Birbirinden güzel sanatsal çalışmalara imza atan yetenekli bu ressam köpeğin asıl adı Dagger. Sanat dünyasında ismi Dog Vinci olarak anılan bu sevimli minik yetenek, kendi ayakları üzerinde durmayı başararak yaptığı resimlerden para kazanıyor ve adeta ekmeğini taşan çıkartıyor.

Varoluşlar sorular sormak ve gerçek benlik arayışı içerisine girmek yalnızca insanlara değil, tüm canlılara sunulmuş bir lütuftur aslında… Dagger’ın ailesi ise bu arayış içinde olan köpeklerini erken yaşta fark etmeyi başarmış. Eğitim almış bir yardım köpeği olan Dagger’ın hayatlarına girmesiyle mutlulukları bir kat daha artan aile, köpeklerinin bu sanatsal yeteneği karşısında şaşkınlık yaşadıklarını inkar etmiyor.

Ailesi Dagger’ın resim yapma isteğinin bir anda oluşmuş olduğunu söylüyor. Bir gün sahibini burnuyla dürten Dagger’a Yvonne”Dagger bir şeyler boyamak mı istiyorsun?” diye soruyor ve olaylar sonrasında gelişiyor. Dagger’ın fırçayı eline aldığı günden bu yana yaşananların sonucunda yetenekli köpek artık Dog Vinci ismiyle anılıyor ve resimleri 50 ile 200 dolar arasında satılıyor.

Kaynak:


http://www.boredpanda.com/painting-dog-vinci-yvonne-dagger/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3890 kişi izledi