Monitör Kuş Yuvaları

02.04.2016 17:41

Isparta'da öğrenciler kullanılmayan bilgisayar monitörlerinden kuş yuvaları yaptı...

Birçok insan eskiyen eşyalarını farklı amaçlarda kullanarak değerlendirmek yerine düşünmeden çöpe atmayı tercih ediyor. Oysa Isparta’daki öğrenciler, okulun eskiyen monitörlerinden kuş yuvası yaparak hem eskiyen eşyaları değerlendiriyor hem de kuşlara hayatta kalma mücadelelerinde yardımcı oluyorlar.

Öğrencilerle, atık malzemelere yeniden işlev kazandırılması amacıyla birçok faaliyette bulunduklarını anlatan okul müdür yardımcısı Hasan Uçar, camdan plastik malzemelere, her türlü materyali değerlendirdiklerini belirtti.

Hasan Uçar, bilgisayar monitörlerinin geri dönüşümlerinin olmadığını öğrendiklerini ve bu sebeple monitörleri değerlendirmek istediklerini anlatarak “Son olarak onları birer kuş yuvası haline getirmek istediğimize karar verdik. İçlerini sökerek ön taraflarına ahşap bloklar yerleştirdik. Bu blokların alt tarafına da kuşların girebileceği ufak bir giriş yaptık. Çatıya yerleştirdiğimiz 10’un üzerinde monitör yuva sayesinde artık okulumuzda kuş cıvıltılarını daha fazla duyuyoruz.” yorumunu yaptı. Uçar son olarak okula gelen ziyaretçilerin ilk bakışta kuş yuvalarına şaşırdıklarını fakat sonradan kendilerini tebrik ettiklerini söyleyerek, bu tip uygulamaların diğer okullara da yayılmasını istediklerini belirtti.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3812 kişi izledi