'Elizabeth Yakası' Tarihe Karışıyor

03.04.2016 18:15

Veteriner Hekim Emirhan Yaramancı, hayvanlar için Elizabeth Yakasına alternatif medikal bir ürün geliştirdi...

Niğde’de yaşayan bir veteriner hekim köpek ve kedilerin vücutlarındaki yaraları yalayarak iyileşme sürelerini uzatmalarına engel olan ve ‘Elizabeth Yakası’ olarak adlandırılan boyunluklara farklı bir alternatif olarak daha konforlu ve hızlı iyileşme imkanı sağlayan ‘Win-Pet’ isimli bir medikal ürün geliştirdi.

Niğde’ye bağlı Bor ilçesinde yaklaşık 2 senedir Win-Pet isimli medikal ürünün Ar-Ge çalışmalarını sürdüren veteriner hekim Emirhan Yaramancı, leke ve kir tutmayan, yırtılma dayanıklılığı yüksek ve tamamen yerli malzemeden üretilmiş nanoteknolojik özelliğe sahip kumaştan ‘Win-Pet’ isimli ürünü tasarladı. Bu ürünle hayvanların iyileşme süreçlerinin kısaltılması ve daha konforlu bir iyileşme süreci sağlanması amaçlanıyor. Win-Pet isimli ürün yaklaşık 5 bin adet üretilmesinin ardından iç ve dış piyasada satışa sunulacak.

Hekim Yaramancı tasarlamış olduğu ürünle ilgili olarak “Hayvanların iyileşme süreçlerinde Elizabeth yakasının yanı sıra ağzın kapalı tutulması gibi yöntemler de kullanılmaktadır. Bu yöntemler hem hayvana hem de sahibine büyük rahatsızlıklar vermektedir. Win-Pet çok konforlu, steril ve iyileşme hızını oldukça artıran bir ürün. Hayvanların vücudunu bir elbise gibi sardığı için büyük hayvanlarda da rahatlıkla kullanılabilir.” yorumunu yaptı.

https://www.youtube.com/watch?v=-Q1FY_WMyII
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar