İspanya'da Boğa Güreşlerine Karşı İlginç Protesto

05.04.2016 10:11

Yüzlerce hayvan sever acımasız boğa güreşlerini protesto etmek amacıyla Puerta del Sol meydanında toplandı...

Hayvan hakları savunucuları İspanya’da düzenlenen ve birçok günahsız boğanın acı çekmesine ve hayatını kaybetmesine sebep olan boğa güreşlerine karşı, dikkat çekici farklı bir eyleme imza attılar. Birçok duyarlı hayvan severin katıldığı ‘Boğalar Acı Çekiyor’ isimli eylem ilginç görüntülere sahne oldu. Hayvan hakları aktivistleri bu acımaz güreşlerin bir an önce sonlandırılması gerektiğini savunuyor.

‘Boğa Güreşi’ adı altında hayvanlara yapılan eziyeti protesto etmek amacıyla düzenlenen eylem İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan Puerta del Sol meydanında gerçekleşti.

Eyleme katılan hayvan hakları aktivistleri Puerta del Sol meydanında vücutlarını kan kırmızısına boyayarak iç çamaşırlarıyla yerlere uzandılar. Bu büyük meydanda toplanan yüzlerce hayvan hakları savunucusu üstlerinde yalnızca siyah iç çamaşırı kalacak şekilde soyunup kendilerini sahte kana buladılar. Boğa güreşlerinin bir an önce sona erdirilmesi için seslerini duyurmaya çalışan hayvan severler “Boğalar acı çekiyor, katil olma!” mesajı verdi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3670 kişi izledi