Karabük Üniversitesi Bünyesinde Kurulan 'Kediversite' Onlarca Kediye Tedavi İmkanı Sağlıyor

13.04.2016 18:31

Siz de bu kuruluşa ulaşarak destekte bulunabilir ve kedilerin tedavisine destek sağlayabilirsiniz...

Karabük Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler yaralı kedilerin tedavilerini üstlenme işini bir üst seviyeye taşıdı ve kedilerin tedavi gördüğü bir kurdu. Üniversite kampüsüne kurulan bu yuvaya ‘Kediversite’ ismini veren öğrenciler, Karabük Üniversitesinden de destek görüyor.

Hemen hemen her gün tüm dünyadan hayvanlara karşı şiddet haberleri gelse de, gülümseten bir haber Karabük Üniversitesinden geldi. Karabük Üniversitesi bünyesinde Hayvan Hakları Kulübü Geçici Engelli Kedi Evi’ni kuran öğrenciler “Bizler Hayvan Hakları Kulübü olarak şehrimizde ve ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen yaralı ve engelli kedileri kendi imkanlarımızla tedavi ettirmeye çalışıyoruz. Kurduğumuz Kediversitede ev ortamında kedilerin bakımını sağlamaktayız. Bu atmış olduğumuz adımı lütfen duyurun.” yorumunu yaptı.

Basında yer alan haberlere göre öğrenciler, özellikle yaraları kedilerin tedavisi isin seferber oluyorlar. Üniversite kampüsü içerisindeki 200 metrekarelik bir alana kurulan Kediversite, onlarca kediye ev sahipliği ediyor. Siz de bu altın kalpli öğrenci dostlarımıza Facebook sayfalarından ulaşarak mama ve tedavi desteğinde bulunabilirsiniz.

https://www.facebook.com/Kediversite/?fref=ts
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar