Tatvan'da Anne Kedinin Doğum Çilesi

19.04.2016 16:03

Tatvan'da doğum sancısı çeken bir sokak kedisi, aile sağlığı merkezinin kapısına geldi...

Bitlis’te bulunan Tatvan ilçesinde doğum sancıları çeken bir kedi Tatvan 2 Numaralı Aile Sağlığı Merkezinin kapısına dayandı. Kedinin sağlık merkezine geliş anından yaptığı doğuma kadar geçen süre kamerayla kaydedildi.

Bitlis’te doğum sancıları başlayan sahipsiz bir sokak kedisi Aile Sağlığı Merkezinin kapısında miyavlayarak içeri girmeye çalıştı. Uzun süre kapıda yardım çığlıkları atan sancılı kediyi içeri alan sağlık merkezi çalışanları Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma Ve Rehabilitasyon Merkezini arayarak yardım istedi. Tatvan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanları gelerek doğum sancıları çeken kediyi Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon merkezine götürdü.

Normal doğum zamanının geçtiğini görülen kedi, sezaryene alınarak doğum gerçekleştirildi ve kedinin 4 yavrusu dünyaya geldi. Ameliyatı gerçekleştiren veteriner hekim Sefer Durmuş “Alınan ihbar üzerine kedi buraya getirildi. Kedinin genel sağlık durumu ne yazık ki kötüydü. Normal doğum için gözlem altında tutuldu. Normal doğum gerçekleşemeyince ameliyata aldı ve sezaryenle birlikte kısırlaştırılma işlemleri de yapıldı. Şu anda kedinin ve yavrularının sağlık durumları gayet iyi… Belli bir süre daha gözlem altında tutulacaklar, ardından da yavruları sahiplendirme çalışmalarına başlayacağız.” şeklinde konuştu. Kurgulanmış şekilde yayınlanan bu haber videosu hayvan severlerden sert tepkiler aldı…

https://www.youtube.com/watch?v=oQsRfauVLGs

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3666 kişi izledi