Evinde 113 Kedi Beslediği Açıklanan Kadın Mahkemeye Verildi

20.04.2016 16:17

Kadının, hayvanlara kötü muamele ettiği iddia edildi...

Fransız l’Est Républicain gazetesinde yayınlanan bir habere göre, ülkede bulunan bir hayvanları koruma derneği, Fransa’nın doğusunda bulunan Vosges bölgesi, Remiremont kasabasındaki bir kadını, evinde 113 kedi beslediği için şikayet etti.

Bölgede bulunan hayvanları koruma derneği, kirayı ödeyememesi sebebiyle 8 ay önce evinden atılan kadının gerekli bakımı ve gıdayı sağlayamamasının ardından 113 kedinin koruma altına alındığını fakat hayvanların önemli bir kısmının ne yazık ki ölmüş olduğunu açıkladı. Derneğin gönüllü çalışanları tarafından bakımları yapılan kedilerden hiç birisinin aşısının olmadığı öğrenildi. Kadın aleyhine açılan davada ismi açıklanmayan kadın ‘bakabileceğinden çok daha fazla kediyi evinde tutup kötü muamele etmek’ suçuyla yargılanmaya başlandı.

İlk duruşmada hakkındaki iddiaları yalanlayarak kendini savunan kadın, hayvanlara iyi baktığını ve kedileri için ayda ortalama 750 Euro harcadığını belirtti. Kadının mahkeme kararıyla boşaltmak zorunda kaldığı evin hayvan pislikleri sebebiyle adeta bir harabe haline geldiği açıklandı. Konuyla ilgili mahkeme kararının 17 Mart tarihinde verilmesi bekleniyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar